Exkurze geografie v praxi 2013

22. -26. 4 . 2013

1. den:

9:30 – 11:00 Odborná exkurze v továrně Tatra
Poledne: Štramberk – oběd a krátká komentovaná procházka městem (možná FG lokalita lom)
Odpoledne: CHKO Poodří

2. den - Ostrava

9:00 – 12:00 S Mgr. Stanislavem Martinátem z ústavu Geoniky proběhne prohlídka příkladů revitalizace brownfieldů. 2 zastávky, jedna na náměstí ve Vítkovicích (komentář k továrně i téhle městské část)i a pak na haldu Ema nad městem (ostravská sopka).
13:00 – 15:30 Přednáška Václava Paličky – vedoucího Odbor ekonomického rozvoje MMO magistrát města Ostravy
Exkurze v terénu - pan Hudec, zastupující vedoucího odboru a vedoucí oddělení externích zdrojů financování.
16:00 Přednáška ředitele ostravských městských lesů a bývalého generálního ředitele Lesů ČR s menší exkurzí

3. den - Osoblažsko

Dopoledne přednáška Ing. Rozsypala (ředitel BOSPOR) Bohumínské sportoviště sport a rekreace – infrastruktura v Bohumíně
Odpoledne Osoblažsko jako příklad periferie.
Komentovaná exkurze po realizovaných projektech a zajímavostech na Osoblažsku s pracovníky MAS Rozvoj Krnovska se sídlem v Osoblaze

4. den Beskydy - Těšínsko

9:30 - Třanovice u Českého Těšína – Přednáška starosty (Venkovská průmyslová zóna, ops-ka, alternativní zdroje)
Odpoledne:  Beskydy FG exkurze v terénu pěší trasa: Geirová a Trojmezí (možná Prales Mionší)